Steaua – Gloria Bistrita 3-1, Liga 1 – etapa 30

nbsp;

Steaua Bucuresti a inca trei puncte in clasament dupa victoria pbtinuta pe teren propriu, scor 3-1, impotriva uneia dintre candidatele la retrogradare, Gloria Bistrita.

Gazdele au deschis scorul in minutul 24, Onofras indeplinind o simpla formalitate la o centrare perfecta venita de pe partea stanga a atacului stelist de la Cristi Tanase.

Numai doua minute a rezistat Steaua in avantaj, Gloria egaland prin fotul iesean Balba beneficiar al unei pase a lui Balenaru.

La pauza, Steaua a intrat in avantaj de un gol, Emeghara servindu-l perfect pe Dica, mijlocasul stelist inscriind cu o lovitura de cap.

Dica a realizat dubla in minutul 51 dupa o faza creata de Cristi Tanase.