Steaua – Kuban 3-0. Steaua se pregateste de meciul cu Debrecen, miercuri seara!

Steaua a invins pe Kuban Krasnodar cu scorul de 3-0, intr-un meci disputat duminica seara, de la ora 20.00, in cantonamentul ros-albastrilor din Antalya. Este cea mai buna prestatie a Stelei din 2012, tinand cont de valoarea adversarei.Tatu a deschis seria reusitelor Stelei, in minutul 25. Nikolic a majorat scorul in prelungirile primei reprize, iar Rusescu a majorat in minutul 66, insa a ratat un penalty in minutul 58. Si baietii lui Dan Petrescu au ratat doua penalty-uri, ambele in repriza a doua.Un rezultat care da sperante Stelei pentru dubla cu Twente. Dan Petrescu l-a felicitat pe Ilie Stan la finalul meciului. Suporterii lui Kuban au aprins torte. Ilie Stan a revenit la sistemul care i-a adus un final de campionat destul de bun.Este cea mai importanta competitie inaintea dublei cu Twente! Este motivul pentru care Ilie Stan a folosit o formula daca nu identica cu cea din meciul cu Twente, macar apropiata. Steaua invinge pe Kuban cu 3-0. Dan Petrescu il felicita pe Ilie Stan la finalul meciului. Suporterii lui Kuban au aprins torte. Miercuri de la 19.30 se joaca meciul Steaua-Debrecen.UPDATEFinal de meci. Este 3-0 pentru stelisti.Min. 85: Penalty pentru Kuban. Martinovik a impiediat un jucator al echipei adverse. Este ratare pentru Kuban. Baietii lui Dan Petrescu au doua penalty-uri ratate intr-un minut. Ambele penalty-uri au fost ratate de Davidov.Min. 84: Penalty ratat de Kuban.Min. 77: Kozlov, fundasul dreapta al celor de la Kuban, este in duel cu Tanase, insa romanul epuizat dupa acest sprint greseste pasa.Stelistii au renuntat la fazele ofensive. Se resimte oboseala in randul titularilor din jocul cu cei de la Kuban.Min. 66: GOOL Steaua. Rusescu reuseste sa puncteze. A sutat puternic si a incris. Este 3-0 pentru Steaua in cel mai tare amical al ros-albastrilor din acest an.Min. 58: Penalty pentru Steaua. Executa Rusescu, insa suteaza peste poarta si iroseste ocazia.A inceput repriza a doua.Final de prima repriza.Min 45+ 2: GOOOL pentru Steaua!! 2-0 pentru ros-albastri. Nikolic a marcat in minutele de prelungire ale primei reprize.Min 45+ 1: Kuban este cu toti jucatorii in propria jumatate. Min. 45: Lovitura libera pentru Steaua. Executa puternic Rusescu, reuseste sa respinga
Belenov. A fost o noua ocazie de gol pentru Steaua.Min. 42: Kulik suteaza si este foarte aproape de golul de 1-1. Din fericire, ros-albastrii scapa cu fata curata.Min. 35: Kozlov suteaza bine, insa Tatarusanu recupereaza foarte precis.Min. 33: Prepelita greseste pasa, recupereaza Tsorayev.Min. 29: Centrare periculoasa pentru Steaua, reuseste sa respinga Dananae.Min. 27: Corner pentru Kuban. Era de asteptat o replica din partea rusilor, dupa golul marcat de Tatu. Centreaza
Pitstelli, balonul este respins de Prepelita.Min. 25: GOOL Steaua. Tatu a marcat dintr-o pasa decisiva a lui Rusescu.Min. 23: Brandan este faultat de Marco Pitstelli.Min. 19: Nu i-a iesit preluarea lui Gigel Bucur, Tanase asteapta o pasa in partea stanga.Min. 17: Interventie puternica asupra lui Tatu, omul care a incantat dupa venirea la Steaua. A avut probleme medicale in ultima perioada. Tatu a inscris cu Mioveniul si cu Vointa Sibiu.Min. 16: Interventie buna a lui Pitstelli.Min 15: Lovitura libera pentru Steaua. Tanase suteaza, insa balonul este respins.Min. 11: Pitstselli suteaza de la marginea careului si ii da emotii lui Tatarusanu.Min. 1: A inceput meciul. Capitanul stelistilor este Tatarusanu.Este al cincilea meci amical din turneul de pregatire din Antalya. Va fi o partida grea cu rusii de la Kuban, am putea spune fara modestie ca stelistii vor avea parte de un adversar de nivel european. Dealtfel, este unul din ultimele meciuri dinaintea dublei cu Twente din Liga Europa. Daca pierde si acest meci, postul de antrenor al lui Ilie Stan poate fi in pericol, tinand cont de reactia lui Gigi Becali dupa meciul cu Chiajna, pierdut de stelisti cu 4-1.De precizat ca 16 echipe din Liga I au ales sa-si organizeze turneele de pregatire pe taram turcesc, toate partidele fiind transmise in direct de Digi Sport.Echipe de start:Steaua: Tatarusanu – Dananae, Chiriches, Geraldo, Brandan – Rusescu, Prepelita, Bicfalvi, Tanase – Tatu, NikolicKuban: Belenov, Zhavnerchik, Kozlov, Armas, Zela, Sosnin, Kulik, Ionov, Bucur, Torea, Pitstselli