Steaua – Levski 2-1. Steaua castiga primul meci din stagiul de pregatire din Antalya

Steaua a jucat duminica seara primul meci important din 2012, contra echipei bulgare Levski Sofia. Partida a inceput la ora 19.00, Mondo News a transmis partida in format Live Scor. O parte dintre jucatorii lui Ilie Stan au intrat pe teren dupa o lunga perioada de pauza.UPDATESteaua – Levski scor 2-1Final de partida. Steaua castiga primul meci din stagiul de pregatire din Antalya. Bulgarii a deschis scorul, insa stelistii au revenit cu doua penalty-uri executate de Tanase si Rusescu. 90+2: Florin Costea este blocat si rateaza sansa de a face 3-1.S-a intrat in prelungiri. Min. 88: Rusescu centreaza gresit din banda dreapta. Min. 78: Penalty pentru Steaua. Executa Rusescu si marcheaza fara probleme. Steaua este în avantaj: 2-1!Min. 58 – Pinto suteaza putin peste poarta lui StancaMin 57: Rateaza Florin Costea o pasa primita de la Rusescu. A fost singur cu portarul bulgarilor. Ar putea fi numita ratarea saptamanii.A inceput a doua repriza.Se termina prima repriza. Dupa ce bulgarii au deschis scorul, Tanase a reusit sa egaleze doua minute mai tarziu. A fost o prima repriza buna, in conditiile in care a fost primul joc de pregatire. Pana la meciul cu Twente Steaua are timp sa-si rezolve din deficiente.Min. 40: Penalty pentru Steaua. Tanase executa. Nu mai greseste si este 1-1. Steaua egaleaza dupa un sut fara drept de apel al lui Tanase. Doar 2 minute au stat in avantaj bulgarii de la Levski Sofia.Min. 38: Bulgarii inscriu prin Tsvetkov cu un sut la coltul scurt. Este 1-0 pentru Levski!Steaua a inceput meciul cu toate cele cinci achizitii din aceasta iarna pe teren.Echipa de start: Tatarusanu – Dananae, Chiriches, Iliev, Pirvulescu – Chipciu, Prepelita, Brandan, Tanase – Tatu, Machado.Sursa foto: gsp.ro