Steaua MFA Bucuresti – BM Granollers 32-28 in turul semifinalelor Cupei Cupelor la handbal

Echipa de handbal masculin Steaua Bucuresti a castigat, duminica, turul semifinalei Cupei Cupelor. Romanii s-au impus cu 32-28 in fata spaniolilor de la Fraikin BM Granollers, gratie unui gol marcat in ultima secunda de ros-albastri. Meciul din Sala Polivalenta s-a disputat in fata unui numar mare de suporteri stelisti, veniti la meciul de handbal inainte de a se muta pe stadionul Ghencea, pentru partida Steaua – FC Timisoara.Echipa romana a facut un meci mare duminica si, dupa ce a condus cu 14-10 la pauza, s-a distantat in repriza secunda chiar la cinci goluri. Cu toate ca vizitatorii au avut un reviriment spre final, apropiindu-se la doua goluri, Steaua s-a distantat din nou la patru goluri. Mansa retur se va disputat duminica, 2 mai, in Spania.Citeste stirea completa in paginile site-ului Antena3