Steaua – Mlada 2-3 – Steaua, la prima infrangere din 2012

Steaua a intalnit, joi seara, pe cehii de la Mlada Boleslav, in cel de-al treilea meci din cantonamentul din Antalya si la numai 2 saptamani de primul meci oficial din 2012, cel cu Twente. Amicalul s-a incheiat cu scorul de 2-3.Este prima infrangere a Stelei din seria de trei meciuri disputate pana acum in cantonamentul din Antalya. Steaua si-a facut norma de 2 goluri, insa in aparare a avut probleme. Spre deosebire de celelalte partide amicale, Ilie Stan a facut foarte putine schimbari. Per ansamblu, a fost o evolutie slaba a Stelei, presarata cu multe gafe. Tatarusanu a gafat, iar Steaua a pierdut in fata cehilor.Partida de joi seara a venit dupa doua meciuri castigate: 2-1 impotriva celor de la Levski Sofia si Legia Varsovia. Steaua a facut o prima repriza buna, insa Mlada a reusit sa marcheze. Egaleaza Nikolic Sambata de la 17.00 se joaca Steaua – Concordia Chiajna si apoi duminica de la ora 20.00 va juca cu formatia Kuban Krasnodar.UPDATE Min. 86: GOOOOL STEAUA. Machado a expediat balonul in poarta.
El a avut o prestatie foarte buna in primul amical al Stelei. Min. 58. GOL MLADA! A marcat Jan Stohanzl dupa o greseala a lui Chiriches.Min 45+1. GOOOOOOL STEAUA! Nikolic egaleaza la ultima faza a primei reprize cu o lovitura de cap dupa centrarea lui BrandanMin 35. GOL MLADA! Tatarusanu iese gresit la o centrare inalta si este invins de Zahustel Echipa de start a Stelei: Tatarusanu – Chiriches, Iliev, Geraldo, Parvulescu – Chipciu, Tanase, Brandan, Fl. Costea – Tatu, NikoliciSursa foto: sport.ro