Steaua – Sturm Graz 3-3 (1-1) intr-un amical disputat in Antalya

Steaua Bucuresti a disputat vineri un nou meci de verificare din al doilea stagiu de pregatire inaintea meciului cu Ajax din Liga Europa.In Antalya, bucurestenii au dat piept cu Sturm Graz, ocupanta a locului 4 in Bundesliga austriaca.Dupa 45 de minute, cele doua echipe se aflau la egalitate, scor 1-1, Sturm Graz deschizand scorul in minutul 20, gol Szabics, Steaua egaland sapte minte mai tarziu prin Raul Rusescu, atacantul stelist egaland dintr-o lovitura de pedeapsa.Pana in minutul 70, austriecii au luat conducerea, reusind chiar sa se distanteze la 3-1 datorita reusitelor lui Weber si Sukuta-Pasu.Partida s-a incheiat totusi la egalitate, Steaua egaland cu doua goluri inscrise in minutele 85 si 86, Parvulescu si Tanase inscriid goluri dupa doua actiuni personale.