Steaua – U Cluj scor 2-1 in etapa a 3-a din Liga 1

Steaua a intalnit, duminica seara, pe Universitatea Cluj, in cea de-a treia etapa din Liga 1, intalnire desfasurata pe stadionul Astra din Ploiesti.Bucurestenii au invins cu scorul de 2-1 dupa o partida in care Steaua s-a dovedit a fi o echipa mai completa decat adversara din aceasta seara.Mihai Costea a deschis scorul in minutul 14 dupa o faza la care un rol important l-a mai avut si Cristi Tanase.Rusescu, intrat in teren in repriza secunda, a dublat diferenta de pe tabele de marcaj in minutul 74, in urma unei actiuni personale incheiate cu un sut plasat de la 20 de metri.Meciul s-a reanimat din minutul 76, minut in care Clujul a redus diferenta datorita punctului inscris de Pele, fundasul oaspetilor fructificand o centrare venita de la un fost stelist, Gabriel Bostina.Au evoluat urmatorii jucatori:Steaua Bucuresti: Tatarusanu – Martinovici, Galamaz, Iliev, Latovlevici – Nicolita, Brandan, Bourceanu, Tanase (Rusescu ’67) – Tatu (Bicfalvi ’90), M. Costea (Nikolici ’73). Antrenor: Roni LeviUniversitatea Cluj: Popa – Achim, Szukala, Pele, Grecu (Mendy ’73) – Pacurar (Marinescu ’57), Menassel, Bostina – Cojocnean, Niculescu (Adr. Cristea ’65), Tony. Antrenor: Ionut Badea