Steaua a scapat doar cu amenda in urma incidentelor de la meciul cu Utrecht

Vesti excelente pentru Steaua! A scapat de portile inchise la meciul cu Liverpool. Acum partida s-ar putea juca cu casa inchisa, fanii sunt asteptati la meci!Steaua a fost la un pas de a juca meciul cu Liverpool fara un fan in tribune.Din cauza tortelor aruncate in teren la meciul cu Utrecht, Steaua va trebui sa plateasca 15.000 euro. Comisia de disciplina a UEFA a analizat raportul observatorului de la meciul Steaua – Utrecht (scor 3-1) si a decis sa amendeze clubul Steaua cu 15000 de euro , scrie pe site-ul oficial al Stelei.In primul minut al meciului Steaua – Utrecht, arbitrul rus Stanislav Suhina a oprit partida, din cauza unei torte aruncate din Peluza Sud.Fanii de la Peluza Nord au raspuns si ei cu mai multe petarde. Meciul a fost intrerupt aproximativ doua minute, timp in care au mai fost aruncate o torta de la Peluza Sud si una de la Peluza Nord. Crainicul stadionului a facut apel la spectatori sa inceteze sa mai arunce obiecte in teren. Ca urmare a incidentelor de la acest meci, Steaua a primit o amenda de 10.000 de lei din partea Jandarmeriei Bucuresti. E o mare favoare pentru Steaua, un castig extraordinar, dar suporterii trebuie sa fie langa echipa cand lucrurile nu merg, nu atunci cand lucrurile merg. , a spus Ienei la Sport.roCiteste stirea completa in paginile site-ului sport.ro