Steaua a umilit Spartak Trnava cu 3-0

Meciul Spartak Trnava – Steaua se joaca joi seara, de la ora 20.30, in returul turului trei preliminar din Liga Europa, partida fiind transmisa in direct de postul Antena 1 si Live Text de Mondo News.Cristi Tanase a fost suspendat trei etape in meciul tur de pe Arena Nationala.UPDATEFinal de meci. Spartak Trnava – Steaua scor 0-3Min. 84: GOOOL Steaua! Steaua face instructie cu echipa Spartak Trnava. Nikolic marcheaza in poarta slovacilorMin. 76: GOOOL Steaua! Raul Rusescu majoreaza scorul. Slovacii trebuie sa mai scrie doua goluri pentru a mai putea spera la calificare.Repriza a douaRokha ramane singurul marcator al primei reprize. Steaua conduce la Trnava cu 1-0 dupa prima repriza.Min 8: GOOOL STEAUA. Adi Rokha deschide scorul in min. 8. Steaua rastoarna rezultatul din tur si incepe partida cu un gol! A fost actiunea lui Raul Rusescu, care a centrat perefect in careu, la 5 metri de poarta adversa, de unde a reluat in poarta brazilianul Adi Rokha. Steaua trebuie sa castige partida de la Trnava, dupa ce in turul de pe National Arena, slovacii au invins cu 1-0. Cristi Tanase nu va juca in meciul de joi seara, el fiind eliminat in meciul tur si suspendat 3 meciuri, el nefiind valid nici in dubla mansa din play-off, asta daca Steaua va reusi sa se califice. Echipele de start:Spartak: Filipko – Stozicky, Janecka, Cvirik, Hanzel – Karhan, Gross – Sabo, Carnota, Bicak – MikoviciRezerve: Raska, Koubsky, Mikinici, Kascak, Gasparik, Pavelka, TomacekSteaua: Stanca – Georgievski, Gardos, Chiriches, Pirvulescu – Bourceanu, Pintilii – Chipciu, Rusescu, Fl. Costea – RochaRezerve: Tatarusanu, L. Filip, Latovlevici, Martinovici, T. Balan, M. Costea, Nikolici.Sursa foto: gsp.ro