U Cluj – CFR Cluj se rejoaca, a decis LPF

Meciul U. Cluj – CFR Cluj se rejoaca din minutul 1, a decis vineri Comisia de Disciplina a Ligii Profesioniste de Fotbal (LPF).Partida dintre Universitatea Cluj si CFR Cluj, din etapa 31 a Ligii I, a fost intrerupta in minutul 27 de arbitrul Alexandru Tudor, din cauza unor incidente petrecute pe teren si la vestiare, ai caror protagonisti au fost Cadu si Bornescu.Astfel, derbiul Clujului se va rejuca din minutul 1, de la scorul de 0-0. Vezi aici ce s-a intamplat la meciul U. Cluj – CFR ClujMircea Bornescu, implicat direct in incident, l-a condamnat pe Cadu pentru ca i-a provocat pe suporteri, explicand apoi ca i-a spus lui Cadu sa mearga la vestiare, ca sa nu-i vada lumea ca se bat pe stadion. Apoi, Bornescu i-a transmis o amenintare directa lui Cadu: nu stiu daca va mai avea puterea sa iasa in oras! Se stia ca va fi un meci cu incarcatura foarte mare. Am convenit si noi si nea Andu le- spus sa nu provocam suporterii pt ca se pot intampla multe lucruri negative de acest gen. Nu e normal ce a facut Cadu, nu trebuia sa mearga la suporterii nostri sa-i provoace. Ce se intampla daca suporterii intrau pe teren. A facut un gest care nu e normal. Nu te duci sa arati semne obscene si sa iti bati joc de suporteri. I-am zis lui Cadu: daca ma ameninti ca ma bati, hai sa mergem la vestiare, sa nu ne vada lumea aici. Andone a venit si m-a luat in brate si mi-a zis ca de vina e Cadu. A gresit Cadu! E mai mult decat un derby, trebuie sa avem grija. Nu stiu daca va mai avea puterea sa mai iasa prin oras Cadu! Se va judeca, se va vedea cine a provocat toata aceasta chestie , a spus Bornescu imediat dupa incidente.