U Cluj – Dacia Mioveni 2-2. Tot Ionut Badea, tot fara victorie pentru clujeni

Pauza de campionat a venit la momentul optim pentru Universitatea Cluj ajunsa a cincea partida fara victorie, ultimul semi-esec inregistrandu-se pe teren propriu, 2-2 impotriva ultimei clasate in liga, Dacia Mioveni.Oaspetii conduceau la pauza cu scorul de 1-0 datorita golului inscris de Ayza, reusita venita in urma unei erori defensive a clujenilor. Veteranul gazdelor, Claudiu Niculescu, a restabilit egalarea in minutul 54 dupa o centrare venita de la Bostina.Mioveniul a revenit in avantaj peste numai doua minute, Baicu centrand perfect pentri lovitura de cap a lui Olteanu.In minutul 70, Sandulescu il faulteaza in careu pe Marinescu, lovitura de penalitate fiind fructificata de acelasi Claudiu Niculescu.Au evoluat urmatoarele formatii:U Cluj: Matache – Achim (Cojocnean ’67), Pele, Abrudan, Grecu – Marinescu,