U Cluj – Dinamo 1-2 (1-1). Danciulescu revine cu gol din postura de titular

Dinamo Bucuresti a acumulat cea de-a patra victorie in actuala editie de campionat dupa ce a invins in meciul desfasurat in depasare la U Cluj cu scorul de 2-1.Gazdele au fost cele care au deschis scorul, in minutul 8, in urma unei lovituri de pedeapsa foarte usor acordate de arbitrul Teodor Craciunescu la un duel Dinu-Pulhac. Acelasi Viorel Dinu a executat si a inscris fara emotii.In minutul 23 se restabileste egalitatea pe tabela de marcaj, tot dintr-o lovitura de la 11 metri. Veteranul Ionut Danciulescu, titular pentru prima oara in acest sezon, a executat cu siguranta, ducand scorul la 1-1.Scorul final al intalnirii a fost stabilit in minutul 62, mijlocasul dinamovist Curtean reluand in plasa un serviciu venit din partea lui Nica.Au evoluat urmatorii jucatori:Universitatea Cluj: Balauru – Ciupe, Christou, Erico, V. Lupu – Patrascu, V. Gheorghe, Muzac (Cleiton ’60), Dos Santos (Nicola ’78) – V. Dinu, Draghici (Popa ’66). Antrenor: Cristian DulcaDinamo Bucuresti: Naumovski – Nica, Luchin, Dr. Grigore, Pulhac – C. Matei, C. Munteanu, Boubacar – Curtean (Filip ’63), Tucudean (Alexe ’76), Danciulescu. Antrenor: Dario Bonetti.