U Cluj – Sportul 1-1 (0-0) in etapa a 30-a a Ligii 1

Universitatea Cluj si Sportul Studentesc au incheiat la egalitate, scor 1-1, o partida contand pentru etapa a 30-a a Ligii 1. In urma acestui rezultat, Sportul ocupa penultimul loc in clasament, pastrand doar sase teoretice de a se mai salva de la retrogradare.Dupa o prima repriza echilibrata incheiata cu scor alb, actul secund a adus pe langa o doza superioara de spectacol si cele doua goluri ale intalnirii.In minutul 59, pustiul Vlad Morar (18 ani) a deschis scorul, inscriind pentru gazde cu o executie spectaculoasa de la 30 de metri, sutul sau nimerind vinclul portii lui Cezar Lungu.Cu cinci minute inante de ultimul fluier al arbitrului, oaspetii au egalat prin Ghinga, mijlocasul Sportului inscriind cu o lovitura de cap dupa o centrare venita de la Lazar.Au evoluat urmatorii jucatori:Universitatea Cluj: Bornescu – Popa, Abrudan, Galamaz, Mendy – Bostina (Pele ’86) – Cojocnean (Grozav ’75), Pacurar (Marinescu ’61), Cristescu, Morar – Draghici. Antrenor: Claudiu Niculescu.Sportul Studentesc: Lungu – Patriche, D. Lung, Ciobanu, Beta – Ghinga – Lazar, A. Lungu (Nistor ’66), Novac, Ferfelea – Curelea (Dobre ’89). Antrenor: Daniel Isaila.