Unirea Urziceni – FC Timisoara 1-1, Liga 1 – etapa 15

nbsp;

FC Timisoara a ramas neinvinsa in Liga 1 si dupa etapa a XV-a, banatenii terminand la egalitate, scor 1-1, partida disputata in deplasare pe terenul Unirii Urziceni.

Dupa o prima repriza alba, oaspetii au deschis scorul in minutul 55, prin Alexandru Popovici, mijlocasul Timisoarei inscriind dupa o actiune personala de-a lungul careia l-a driblet inclusiv pe portarul Unirii, Cornel Cernea.

Echipa antrenata de Cosmin Contra nu a reusit insa sa profite de semi-esecul Otelul Galati din partida de vineri cu Victoria Branesti deoarece Dinu Todoran a adus egalitatea pe tabela de marcaj, cu un sut plasat din marginea careului mic.

Au evoluat urmatoarele formatii:

Unirea Urziceni: Cernea – Blay, Mehmedovici, Maftei, Musat – Muzac (Fl.Matei ’70), Filip – Goge (Tosca ’60), Todoran, Semedo, Rusescu. Antrenor: Octavian Grigore.

FC Timisoara: Pantilimon – Helder, Burca, Luchin, Sepsi – Poparadu, Cisovsky (Popovici ’46) – Tames, Magera (Chiacu ’78), Patras (Contra ’62) – Axente. Antrenor: Cosmin Contra.