Unirea Urziceni – Gloria Bistrita 2-0 (1-0)

Unirea Urziceni a egalat grupul echipelor care conduc in Liga 1,acumuland 28 de puncte, dupa victoria obtinuta pe teren propriu, scor 2-0, impotriva echipei Gloria Bistrita.A fost o partida dominata de campioni de la un cap la altul, de altfel, Unirea deschizand scorul inca din minutul 8, portughezul Semedo reusind sa inscrie din interiorul careului in urma unei pase venite de la Onofras.Rezultatul final al intalnirii a fost stabilit de Bilasco in minutul 84, cu o lovitura de cap de la cinci metri, dupa o lovitura libera executata de Varga de pe partea dreapta si o centrare a lui Galamaz, cu calcaiul.Din minutul 49, Gloria a evoluat in inferioritate numerica, vedeta oaspetilor Lucian Sanmartean fiind eliminate in urma cumului de cartonase galbele.Au evoluat urmatoarele formatii:Unirea Urziceni: Arlauskis – Maftei, Galamaz, Fernandes, Brandan – Semedo, Paduretu, Apostol (Ricardo ’53), Varga – Onofras (Todoran ’70), Bilasco (Danalache ’87). Antrenor: Dan Petrescu.Gloria Bistrita: Albut – Homei, Nastase, Ciuca, Velcovici, D. Sanmartean – Hora (Keita ’46), Achim (Iodi ’64), Coroian, L. Sanmartean – Borbely (Neagu ’82). Antrenor: Marian Pana.