Unirea Urziceni – Universitatea Craiova 1-2, Liga 1 – etapa a XIII-a

Universitatea Craiova a invins, luni, in deplasare, cu scorul de 2-1, formatia Unirea Urziceni, in etapa a 13-a a Ligii I.Desi Universitatea a fost echipa care a muncit mai mult in atac in debutul partidei a fost Universitatea Craiova, ocaziile si primul gol au venit in contul Unirii Urziceni.In minutul 34, tabela arata 1-0 pentru gazde, dupa ce Dinu Todoran a speculat o eroare a lui Gaman si, scapat singur cu Stanca, a inscris la coltul scurt, printre picioarele acestuia. Ialomitenii si-au pastrat avantajul pana la pauza, insa la putin timp de la reluare, in minutul 51, Mehmedovic a facut hent in careu, iar Gargorov a transformat fara emotii lovitura de pedeapsa, restabilind egalitatea.Dupa golul egalizator, Unirea Urziceni si-a creat cateva ocazii, insa de fiecare data Stanca a fost la post, iar pe final Universitatea a marcat golul victoriei prin Mihai Dina (81), care a marcat cu capul, de la 6 metri, dupa o centrare de pe dreapta a lui Dananae.UNIREA URZICENI – UNIVERSITATEA CRAIOVA 1-2 (Todoran 34 / Gargorov 51 – penalty, Dina 81)Unirea Urziceni: Balgradean – Blay, Nicu, Mehmedovic, Musat – Muzac (Fl. Matei 81), Maftei – Goge (Arm. Karamian 49), Todoran, Art. Karamian – Semedo. Antrenor: Octavian Grigore.U. Craiova: Stanca – Dananae, Gaman, Ciuca, Barboianu – Dilevski (Ologu 89), D. Stoica – Wobay (Firtulescu 90+1), Gargorov, Dina – Al. Piturca (M. Costea 68). Antrenor: Victor Piturca.