VIITORUL – STEAUA. UPDATE. Steaua inscrie 4 goluri superbe!

Viitorul – Steaua se joaca duminica seara, de la 21.30, pe stadionul Farul de la malul marii. Ramane de vazut in ce masura Viitorul poate pune probleme Stelei. Steaua vine dupa succesul de 2-1 din Norvegia. In clasament, Viitorul are 18 puncte, nu e deloc departe de locurile retrogradabile.UPDATE VIITORUL – STEAUA 0-4 Steaua este la 8 puncte de Pandurii si la 16 puncte de Dinamo. Steaua domina cu o autoritate incredibila acest campionat.Viitorul – Steaua este un meci intre baieti si barbati, insa vor creste cei de la Viitorul. Se incheie meciul, scor final 0-4. Lejeritate pe final de meci in jocul Stelei. Steaua a marcat 4 goluri si a ratat tot atatea, daca nu chiar mai multe de a marca.Gheorghe Hagi nu-si poate ascunde bucuria de pe chip, desi acum are propria echipe, sangele de stelist ii curge in continuare prin vene. Este o bucurie mascata.Min 68: Gol Steaua! Rusescu face o dubla. Fanii din tribuna celebreaza acest gol de parca meciul s-ar juca la Bucuresti. Steaua conduce pe Viitorul cu 4-0. Rusescu ajunge la 13 goluri marcate in acest sezon.Repriza a douaMin. 27: Gardos inscrie pentru Steaua. Este 3-0 pentru ros-albastri. Senzationala reusita fudnasului central al Stelei.Suporterii ii scandeaza numele lui Gica Hagi. Min. 5: Lovitura de la 11 metri pentru Steaua si cartonas galben pentru fudnasul dreapta de la Viitorul, care a faultat. Steaua inscrie prin Raul Rusescu. Este 2-0 pentru Steaua din minutul 5.Min. 2: Gol marcat de Steaua in minutul 2. Si-au propus stelistii s marcheze repede, dupa 90 de secunde de joc a marcat Alex Chipciu. Este al patrulea gol marcat de Chipciu in acest sezon.Reghecampf nu se poate baza pe Pintilii la aceasta intilnire, mijlocasul de nationala fiind suspendat dupa ce a primit al 4-lea cartonas galben in Derby de Romania, cu Dinamo.Steaua nu ii poate folosi nici pe Pirvulescu, Matei si Bratu, toti accidentati.Echipa de start a Stelei:Tatarusanu – Georgievski, Szukala, Chiriches, Latovlevici – Prepelita, Bourceanu – Chipciu, Rusescu, Cr. Tanase – Nikolici