Vaslui – Rapid 0-1, in prima mansa a semifinalelor Cupei Romaniei

Rapid Bucuresti pare a fi depasit criza in care se afla. Formatia giulesteana a invins cu 1-0, pe terenul lui FC Vaslui, in prima mansa a semifinalelor Cupei Romaniei-Timisoreana la fotbal. Unicul gol a fost inscris de Ovidiu Herea, in minutul 71, din penalty. Pe finalul primei reprize, Rapid a irosit doua mari ocazii de gol: Grigorie a gresit tinta singur cu portarul Borjan (min. 43), iar Surdu n-a putut trimite mingea in poarta la centrarea lui Rui Duarte (min. 45) – a trimis pe langa poarta goala.Citeste si: Suporterii ii cer lui Dani Coman sa pleceCu toate ca dupa pauza SC Vaslui a fost mai insistenta, tot bucurestenii au fost pe punctul de a marca, sutul lui Deac ocolind de pu 355;in 355;inta (min. 67).Citeste mai mult pe site-ul Adevarul