Victoria Branesti – Dinamo Bucuresti 2-4, Liga 1 – etapa 16

Dinamo reusit sa se impuna in ultimul meci al etapei cu numarul 16 din Liga 1, ros-albii invingand cu scorul de 4-2 Victoria Branesti.Scorul a fost deschis de Danciulescu, ca dupa pauza D. Kone si Ruboi, la primul sau gol pentru Dinamo, sa duca scorul la 3-0. Maghici a redus la un minut diferenta, dar Alexe a ridicat scorul la 4-1. Ultimul gol a fost inscris de Simion.Victoria Branesti pierde un meci acasa dupa foarte mult timp, ialomitenii nemaifiind invinsi din prima etapa.CASETA TEHNICA:Victoria Branesti: 27. Stoicescu – 2. Maghici, 5. Sg. Bar, 23. Isac (10. Oprea ’46), 16. Nicola – 30. Avram, 15. Iacob, 8. D. Popa, 17. Olariu, 4. Nicoara (34. Fl. Petre ’65) – 11. Simion (9. Coman ’78). Antrenor: Ilie Stan.Dinamo: 12. Dolha – 3. Rubio, 21. D. Grigore (30. Garat ’80), 4. Moti, 2. Diabate – 14. Paun (16. Bordeanu ’90+1), 5. Kone, 7. Munteanu, 20. Ad. Cristea (22. R. Stanescu ’90+1) – 10. Alexe, 15. Danciulescu. Antrenor: Ioan Andone.