Victoria Branesti – FC Timisoara 0-2, etapa 22 – Liga 1

nbsp;

FC Timisoara este liderul provizoriu al Ligii 1 dupa victoria obtinuta in deplasarea de la Buzau, acolo unde a invins cu scorul de 2-0 pe Victoria Branesti intr-o partida considerata in deplasare.

Primul gol al intalnirii a fost iscris in minutele de prelungire ale primei reprize atunci cand Ianis Zicu a transformat o lovitura de pedeapsa acordata in urma unui fault a lui Ispir asupra lui Goga.

Cel de-al doilea gol a fost inscris in minutul 84, chiar de Goga, atacantul oaspetilor fructificand o pasa a lui Nikolici.

De mentionat faptul ca in minutul 74, mijlocasul Timisoarei, Bourceanu a fost eliminat de pe teren in urma acumularii a doua cartonase galbene.