Victoria Branesti – U Cluj scor 0-2, etapa 28 din Liga I

nbsp;

Victoria Branesti se indreapta cu pasi mari catre a doua liga dupa ce a fost invinsa pe teren propriu de Universitatea Cluj cu scorul de 2-0, intr-o partida contand pentru etapa a 28-a Ligii 1.

Oaspetii au deschis scorul in minutul 26 prin Cojocnean, mijlocasul clujean inscriind dupa o pasa a lui Claudiu Niculescu.

Scorul final al intalnirii a fost stabilit in minutul 60 de Machado dupa o actiune personala in care a depasit mai multi adversari.

Au evoluat urmatorii jucatori:

Victoria Branesti; Bordeanu – Maghici, Sg. Bar, Nicola (Poverlovici ’58), Lorincz – Novac (Todoran ’62), Iacob (Ispir ’77), Olariu, R. Avram – B. Oprea, C. Coman. Antrenor: Ciprian Urican

Universitatea Cluj: M. Popa – Ungurusan, Abrudan, Pele, Bazzi – nbsp;Cojocnean, Balde, Ad. Cristea (Delgado ’69), Bostina (Pacurar ’80) – Cl. Niculescu (Nasser ’56), Machado. Antrenor: Ionut Badea. nbsp;