Victoria Branesti – Unirea Urziceni 4-1, Liga 1 – etapa 14

Unirea Urziceni este doar o urma palida a echipei care a uimit pe toata lumea cu prestatia din Liga Campionilor.Unirea Urziceni a pierdut un nou meci in Liga I, pierzand in deplasare cu Victoria Branesti, scor 4-1.Portughezul Antonio Semedo a deschis scorul pentru Unirea in minutul 24, insa a fost doar un foc de paie.Branestiul a pus stapanire pe joc si a marcat patru goluri. Bar a obtinut un penalty in prelungirile primei reprize iar Olariu a inscris si a adus egalarea pe tabela.Fostul stelist Simion a adus Branestiul in avantaj in minutul 70, pentru ca Popa sa obtina un nou penalty trei minute mai tarziu, transformat tot de Olariu.Coman a marcat si el in minutul 87, astfel ca Unirea a pierdut fara drept de apel la Branesti.