Vointa Sibiu – Ceahlaul Piatra Neamt 1-2 (0-0). Nemtenii aproape de a evita retrogradarea

Ceahlaul Piatra Neamt a intalnit in deplasare pe Vointa Sibiu, intr-o partida cu mare importanta pentru zona fierbinte a clasamentului.Moldovenii s-au impus cu scorul de 2-1, impotriva unei contracandidate la retrogradare, toate golurile intalnirii fiind inscrise in partea secunda.Ceahlaul Piatra Neamt a deschis scorul in minutul 62, atunci cand Golubovici a transformat o lovitura de la 11 metri acordata in urma unui hent facut de Bar in propria suprafata de pedeapsa.Doar doua minute mai tarziu, nemtenii si-au dublat avantajul Andrei Stan inscriind dupa o faza la care a mai participat si Stana.Vointa Sibiu a inscris golul sau de onoare cu zece minute inainte de final, Andrei Zagrean rekuand in plasa, cu capul, o centrare venita in urma unei lovituri de colt.Au evoluat urmatorii jucatori:Vointa Sibiu: B. Miron – Forika, C. Apostol, Sg. Bar – Cl. Bunea, Beza, Dilbea (Negut ’75), Nicola (Tatar ’67) – Cigan (Lukanovic ’60), Zagrean, I. Popa. Antrenor: Alexandru Pelici.Ceahlaul: Jovic – Al. Ichim, V. Popa (Andrei Pavel ’46), Al. Achim, Stana (Forminte ’87), Golubovic, Monroy, Dumitras, Tepes, Vitelaru, Muscalu (Badescu ’51). Antrenor: Costel Enache.