Accidentare horror in partida dintre FC Botosani si Gaz Metan Medias FOTO SOCANT

Accidentarea groaznica a atacantului medisean Dan Roman a fost principalul eveniment neplacut din cadrul partidei dintre FC Botosani si Gaz Metan, meci contand pentru etapa a 19-a a Ligii I, care se desfasoara, in aceste momente, pe arena din urbea moldava.

Accidentarea horror suferita de jucatorul oaspetilor s-a petrecut in minutul 38 atunci cand acesta a fost faultat din spate de Ciprian Dinu, Roman alegandu-se cu piciorul rupt!

Atacantul celor de la Gaz Metan Medias a inceput imediat sa urle de durere, in timp ce Ciprian Dinu si-a pus mainile in cap dupa ce-a realizat gravitatea accidentarii. Initial, Dinu a vazut cartonasul galben, dar arbitrul a revenit si i l-a acordat pe cel rosu.

Dupa minute bune in care a primit ingrijiri pe gazon, Roman a fost urcat in salvare si transportat la spitalul din Botosani. Dan Roman reusise sa deschida scorul in partida mentionata, ulterior Fulop, atacantul gazdelor, a reusit o dubla, Botosaniul conducand, in aceste momente, cu scorul de 2-1.

Sursa foto: prosport.ro