ADRIAN MUTU a inscris PRIMUL GOL IN INDIA pentru PUNE CITY

Fotbalistul ADRIAN MUTU a inscris primul sau gol la echipa PUNE CITY, DIN INDIA, in meciul cu FC Goa, acesta marcand in minutele de prelungiri ale meciului, conform Digisport.

Adrian Mutu a marcat in minutul 94 si a adus un punct echipei sale in meciul incheiat 2-2 cu liderul FC Goa.

Romanul a fost integralist la Pune City, care a ajuns la trei meciuri consecutive fara victorie in campionat. Mutu a marcat cu o executie din marginea careului si si-a ajutat echipa sa scape de infrangere.

Gazdele au deschis scorul in minutul 32 prin Lyngdoh, dar liderul din India. FC Goa, echipa antrenata de legendarul Zico a intors rezultatul pana la pauza, datorita reusitelor lui Rafael Coelho si Jonatan.

Mutu s-a aflat la primul meci integralist in acest sezon, iar datorita golului inscris de fostul fotbalist al Petrolului Ploiesti, Pune City ramane pe podium in clasamentul Indiei.

Sursa foto: indiansuperleague