Andreea Munteanu, bronz la barna in cadrul CM de la Cottbus

Gimnasta romana Andreea Munteanu a ocupat o meritorie pozitie trei in proba de barna, obtinand medalia de bronz in cadrul etapei de Cupa Mondiala de la Cottbus, Germania.

Romanca Andreea Munteanu, aflata la primul sau an de seniorat in gimnastica, a fost notata cu 13,750 puncte si a ocupat treapta a treia a podiumului in cadrul probei de barna de la Cottbus, concurs ce face parte din Cupa Mondiala. Romanca a fost depasita Noemi Makra, din Ungaria, care a castigat aurul cu 13,925 de puncte, iar rusoaica Maria Harenkova, a fost medaliata cu argint pentru 13,850 de puncte.

Pe langa finala de la barna, romanca a participat si la finala de la sol, unde a ocupat locul 5, dupa un exercitiu notat cu 13,150 puncte.

Sursa foto: gandul.info