ASA TARGU-MURES – SAINT ETIENNE. SCOR 0-3. Targmuresenii UMILITI la debutul in Europa

ASA TARGU-MURES a fost infranta de SAINT-ETIENNE, scor 0-3, in prima mansa a turului trei preliminar din EUROPA LEAGUE, dupa trei reusite fabuloase ale francezilor, relateaza Gazeta Sporturilor.

Apararea vicecampioanei Romaniei a cedat in minutul 24, cand DIOMANDE a prins un sut superb din voleu de la 25 de metri la care portarul Stancioiu a ramas simplu spectator. Pana la pauza doar oaspetii au contat in atac.

O alta reusita superba a francezilor a cazut cu un sfert de ora inainte de finalul jocului. HAMOUNA a imprimat un efect perfect balonului si a plasat mingea cu piciorul drept la incheietura barelor, ducand scorul la 2-0.

Cand mai erau sapte minute de joc, acelasi HAMOUNA si-a aratat clasa si de aceasta data l-a invins pe goalkeeperul ardelenilor cu piciorul stang, cu un sut tot din afara careului.

Returul va avea loc in Franta, joia viitoare, pe 6 august.