Astra castiga cu 4-3 partida cu Sageata Navodari si egaleaza Steaua in clasament

Astra Giurgiu a castigat cu 4-3 pe terenul celor de la Sageata Navodari si a egalat Steaua in fruntea clasamentului Ligii 1.

Giurgiuvenii au evoluat la Constanta avand sansa de a deveni lideri ai clasamentului, o victorie la cel putin doua goluri diferenta asigurandu-le prima pozitie, in fata Stelei, scrie ziare.com. Avand aceasta motivatie, “astralii” au inceput perfect partida, iar Yahaya a deschis scorul in minutul 9, din centrarea lui Junior Morais, apoi Morais a punctat pentru 2-0 cu un sut din afara careului pentru ca acelasi Yahaya sa izbuteasca “dubla” in minutul 23. Apoi, Yazalde a facut 4-0 dupa prima jumatate de ora a jocului si se parea ca Astra va defila catre prima pozitie a clasamentului.

N-a fost sa fie tocmai asa, Sageata avand o rabufnire de orgoliu spectaculoasa. Chitu a dat tonul revenirii in minutul 33, sutul sau fiind scapat in poarta de Lung, pentru ca Vezan sa dea sperante suporterilor cu reusita din debutul partii secunde. Chitu a reusit “dubla” pe final, insa a fost prea putin, Sageata fiind nevoita sa se recunoasta invinsa.

Sursa foto: prosport.ro