ASTRA-PANDURII 2-1 (0-1) / Detinatoarea Cupei castiga cu emotii in fata gorjenilor

Formatia Astra Giurgiu a castigat, cu scorul de 2-1 (0-1), meciul sustinut, duminica, pe teren propriu, in compania echipei Pandurii Targu Jiu, in etapa a opta a Ligii I, in care gorjenii au avut un jucator eliminat inca din minutul 22.

Din minutul 22, Pandurii a evoluat cu un jucator mai putin, dupa ce Erico a primit cartonasul rosu pentru un fault asupra lui Budescu. La faza eliminarii lui Erico, antrenorul echipei gorjene, Petre Grigoras, a fost trimis in tribuna pentru proteste.

ASTRA GIURGIU – PANDURII TARGU JIU 2-1 (0-1)

‘8: 0-1: Momcilovic a marcat cu capul de la aproximativ sapte metri
’72: 1-1: Joaozinho a restabilit egalitatea cu un sut de la sase metri dupa un corner de pe dreapta
’89: 2-1: Bukari a marcat cu latul, dupa o pasa de la Seto.

Astra Giurgiu: S. Lung Jr. – L. Rus, T. Alasanne, Oros (Cristescu ’59), Joaozinho – Takayuki, Laban (Florescu ’46) – Enache (Chitu ’46), Budescu, De Amorim – Bukari. Antrenor: Daniel Isaila.
Pandurii Targu Jiu: Stanca – Pleasca (Buleica ’61), Paraskevas, Elton da Silva, Momcilovic – Nistor, Anton (Iorga ’76) – Radut, Erico da Silva, Nicoara (Shalaj ’65) – M. Roman. Antrenor: Petre Grigoras.

Cartonase galbene: Budescu ’14, Laban ’45, Rus ’54, Bukari ’89, Joaozinho ’90+3 / Radut ’51, Paraskevas ’60, Shalaj ’80, Nistor ’84
Cartonas rosu: Erico ’22
Arbitri: Robert Dumitru – Florin Paunescu, Vlad Barleanu – Andrei Chivulete. Observatori: Corneliu Fecioru, Paul Cazan.

La meci au asistat aproximativ 3.000 de spectatori.

Sursa foto: sport.ro