BATAIE CA IN SAPTE PACATE in FINALA CUPEI RUSIEI: INTERNATIONAL ROMAN IMPLICAT – VIDEO

O bataie in toata regula a izbucnit in prelungirile finalei Cupei Rusiei, dintre Ural si Lokomotiv. Internationalul roman Eric Bicfalvi, jucatorul celor de la Ural, a fost una dintre victimele luptei, incasand un pumn in figura.

In minutul 90+3 al meciului, la scorul de 2-0 pentru echipa din capitala Rusiei, jucatorii moscovitilor au explodat. Capitanul lui Ural, Artyom Fidler, a fost pur si simplu luat la bataie de trei adversari, portughezul Manuel Fernandes, peruanul Jefferson Farfan si brazilianul Ari.S-au impartit pumni seriosi, iar Bicfalvi, care a incercat sa intervina pentru a-i desparti pe fotbalisti, a primit un pumn in plina figura din partea lui Ari, cel care intentiona sa il loveasca pe Fidler.

Romanul Eric Bicfalvi a parut ca se resimte, parasind imediat zona bataii. In final, arbitrul intalnirii a aratat patru cartonase rosii, cate doua pentru fiecare echipa.

Sursa traducere: Ziare.com