Bogdan Stancu, decisiv pentru Genclerbirligi. Vezi ce a facut fostul stelist

Bogdan Stancu, fostul atacant al echipei Steaua Bucuresti, este pe val in Turcia, marcand gol dupa gol.

Romanul Bogdan Stancu a fost decisiv duminica pentru echipa sa, Genclerbirligi, aducand un punct. Atacantul a mai marcat doua goluri in campionatul turc de fotbal, in tricoul celor de la Genclerbirligi, trecandu-si numele pe lista marcatorilor si in jocul contra celor de la Konyaspor, scor 2-2.

Bogdan Stancu a marcat ambele goluri ale echipei sale in repriza a doua, scorul la pauza fiind 0-2, si a ajuns la cota 11 in acest sezon, depasindu-l in ceea ce priveste eficacitatea pe Didier Drogba, de la Galatasaray, autor a doar opt goluri in acest sezon.

Romanul este pe locul 4 in clasamentul golgheterilor din Turcia avand mai multe reusite chiar si decat Kuyt sau Sneijder.

Sursa foto: sport.ro