BRD NASTASE TIRIAC TROPHY: ADRIAN UNGUR a ratat calificarea in SFERTURI

ADRIAN UNGUR a fost eliminat astazi de Denis Istomin, scor 6-4, 0-6, 3-6, in turul doi la BRD NASTASE TIRIAC TROPHY, ratand astfel calificarea in SFERTURI.

ADRIAN UNGUR a pierdut astazi disputata cu Denis Istomin, scor 6-4, 0-6, 3-6, din turul doi al BRD NASTASE TIRIAC TROPHY si a ratat calificarea in faza SFERTURILOR DE FINALA ale turneului de la Bucuresti.

Programat initial pentru ora 11:00, meciul dintre ADRIAN UNGUR si Denis Istomin a Inceput cu aproape 5 ore intarziere din cauza ploii din Bucuresti. Ungur a inceput cum nu se poate mai bine partida, cu un break, avantaj care i-a adus primul set. Situatia s-a schimbat insa in setul doi al meciul. Istomin a castigat toate serviciile, atat ale sale cat si ale romanului, si a egalat situatia la unu.

A urmat decisivul, unde Adrian a pierdut serviciul la 3-2 pentru Istomin care a jucat apoi perfect si s-a calificar in SFERTURI la BRD NASTASE TIRIAC TROPHY.