BRD NASTASE TIRIAC TROPHY: LUKAS ROSOL, primul finalist al turneului de la BUCURESTI

lukas rosol

LUKAS ROSOL, castigatorul din 2013 al turneului organizat pe zgura de la Bucuresti, s-a calificat astazi in finala BRD NASTASE TIRIAC TROPHY dupa ce a trecut de Robin Haase din Olanda, in trei seturi.

LUKAS ROSOL s-a calificat, sambata, in finala turneului BRD NASTASE TIRIAC TROPHY, dupa ce l-a invins pe Robin Haase (Olanda), scor 3-6, 6-3, 6-2. Meciul care a stabilit primul finalist al turneului de la Bucuresti, a durat o ora si 47 de minute.

LUKAS ROSOL a comis mai multe greseli in primul set, dar si-a revenit in actele doi si trei, castigandu-le fara emotii si fara sa ii ofere adversarului sau sansa de a mai spera la finala BRD NASTASE TIRIAC TROPHY.

Pentru al doilea loc in finala turneului BRD NASTASE TIRIAC TROPHY de la Bucuresti se vor lupta Grigor Dimitrov (Bulgaria, favorit 1 al turneului) si Gael Monfils (Franta, favorit 3).

Sursa foto: gsp.ro