CE de handbal feminin. Rusia a bătut România fără drept de apel, scor 28-22. Vom lupta pentru bronz

CE de handbal feminin. Preț de o repriză, România s-a ridicat la înălțimea Rusiei, tricolorele intrând la cabine cu un deficit de numai un gol (15-16). A urmat însă o a doua repriză în care ne-am arătat limitele: multe erori, fără idei pe faza de atac și fără agresivitate în defensivă.

Rusia a fost în mod evident echipa mai bună, formația lui Trefilov reușind să se califice în finala CE de handbal feminin după o victorie fără dubii (28-22). Fetele noastre vor juca cu medaliile de bronz pe masă împotriva Franței sau a Olandei.

România va lupta pentru medaliile de bronz cu echipa care va pierde meciul dintre Franța și Olanda (de la ora 22:00), finala mică urmând să aibă loc duminică, de la ora 15:00.

Sursa foto: sport