CE FUTSAL 2014: Romania a pierdut, 0-1, partida contra Ucrainei

Nationala Romaniei de futsal a fost invinsa astazi, 0-1, de Ucraina la Campionatul European din Belgia.

Nationala de futsal a Romaniei a pierdut, 0-1, meciul cu reprezentativa Ucraina de la Campionatul European din Belgia contand pentru etapa a doua a grupelor. “Tricolorii” n-au mai repetat jocul excelent facut in partida de debut, cand au invins Belgia cu un 6-1 care nu a lasat loc discutiilor. Unicul gol al intalnirii a fost marcat de Oleksandr Sorokin, scrie ziare.com, cu doua minute inainte de finalul primei reprize, iar in partea secunda, desi Romania a jucat mult mai bine, tricolorii nu au gasit drumul spre plasa portii adverse. Gherman si Lupu au lovit barele portii Ucrainei in cea de-a doua repriza iar Raducu a irosit o ocazie uriasa.

Chiar si dupa aceasta infarngere Romania are sanse mari de calificare in sferturile de finala intrucat este greu de crezut ca Belgia poate invinge Ucraina in ultimul meci din Grupa A la o diferenta de cinci goluri, care sa trimita nationala Romaniei pe locul trei in grupa.

Sursa foto: UEFA.com