CFR CLUJ s-a calificat in semifinalele CUPEI ROMANIEI

CFR Cluj s-a calificat in semifinalele Cupei Romaniei la fotbal, miercuri seara, dupa ce a invins-o in deplasare pe CSMS Iasi, cu scorul de 2-1 (0-0), in sferturile de finala ale competitiei.

Oaspetii au deschis scorul in repriza secunda, prin Adrian Paun (55), iesenii au restabilit egalitatea prin Vasile Gheorghe (77), dar clujenii au mai inscris o data, prin camerunezul Leo Beleck (83).

Aceasta este prima victorie a tehnicianului portughez Toni Conceicao in al doilea sau mandat.

CFR se alatura echipelor ASA Targu Mures si Dinamo in careul de asi al competitiei. Ultima semifinalista va fi decisa joi seara, dintre FC Viitorul Constanta si Steaua Bucuresti.

CSMS Iasi — CFR Cluj 1-2 (0-0), Stadion ”Emil Alexandrescu” — Iasi
Au marcat: Vasile Gheorghe (77), respectiv Adrian Paun (55), Leo Beleck (83).
Arbitru: Istvan Kovacs (Carei); arbitri asistenti: Adrian Radu Ghinguleac (Bucuresti), Vladimir Urzica (Piatra Neamt); arbitru de rezerva: Iulian Calin (Stefanesti/AG)

CITESTESI: ASA TARGU MURES s-a CALIFICAT in semifinalele CUPEI ROMANIEI

Observatori: Nicolae Marodin (Bucuresti) — CCA, Daniel Scanteie (Bacau) — FRF