CFR CLUJ s-a CALIFICAT in sferturile Cupei Romaniei dupa ce a invins FC Viitorul II

CFR Cluj s-a calificat in sferturile de finala ale Cupei Romaniei la fotbal, dupa ce a invins cu scorul de 1-0 (0-0) FC Viitorul Constanta 2, din liga a treia, echipa a doua de seniori a Academiei Gheorghe Hagi, miercuri seara, in deplasare, la Ovidiu.

Unicul gol al partidei a fost inscris de Sergiu Negrut (55).

Gazdele, conduse de pe banca tehnica de Cristian Camui si din tribuna de Gica Hagi, au ratat mai multe ocazii de gol in repriza secunda.

Joi seara, prima echipa a Viitorului va evolua in optimile de finala ale competitiei, tot la Ovidiu, cu FC Botosani.

In sferturi s-au mai calificat Astra Giurgiu, CSMS Iasi, ACS Poli Timisoara si ASA Tg. Mures.

FC Viitorul Constanta 2 (III) — CFR 1907 Cluj 0-1 (0-0), Stadion Central — Ovidiu

A marcat: Sergiu Negrut (55).

Arbitru: Andrei Antonie (Bucuresti); arbitri asistenti: Iulian Radu (Bucuresti), Ionut Marius Bobe (Videle)

Observatori: Laurentiu Vargatu (Braila) — CCA, Constantin Chiriazic (Tulcea) — FRF