Chiriches s-a accidentat! Fotbalistul si-a spart nasul si risca sa piarda barajul Grecia – Romania. FOTO in articol!

Vlad Chiriches s-a accidentat, astazi, in meciul disputat de Tottenham Hotspurs cu Newcastle in Premier League. Chiriches a parasit terenul cu nasul plin de sange, iar deocamdata nu se stie cat de grava este accidentarea sa.

Chiriches a incercat sa intercepteze balonul cu capul cu un minut inainte de pauza, moment in care s-a lovit de un adversar. El a fost scos imediat de pe teren si i s-au acordat ingrijiri medicale.

Fotbalistul roman a fost inlocuit la pauza de Andre Vilas-Boas. Partida s-a terminat 1-0 pentru Newcastle, singurul gol fiind marcat de Remy in minutul 13.

Nu stim deocamdata cat de grava este accidentarea sa, insa Chiriches risca sa piarda meciurile de baraj ale echipei nationale cu Grecia, pe 15 si 19 noiembrie.