Campionatul Mondial de fotbal 2014: MEXIC-CAMERUN 1-0 (0-0) / Victorie meritata pentru dos Santos & Co.

Campionatul Mondial de fotbal 2014. Mexic a castigat cu 1-0 partida disputata vineri impotriva Camerunului in Grupa A de la CM 2014.

Campionatul Mondial de fotbal 2014. Nationala Mexicului s-a impus cu 1-0 in intalnirea disputata vineri seara cu Camerun, in Grupa A de la Cupa Mondiala Brazilia 2014. Unicul gol al partidei a fost marcat in minutul 61, de Peralta.

Campionatul Mondial de fotbal 2014. Cele trei puncte obtinute de mexicani au fost 100% meritate, mai ales tinand cont de faptul ca dos Santos a marcat doua goluri in prmia repriza, insa arbitrul a anulat ambele reusite dup ace unul dintre asistenti a semnalizat pozitii in afara din joc, decizii care s-au dovedit eronate.

Campionatul Mondial de fotbal 2014. Dupa disputarea primelor doua meciuri in GRUPA A, Brazilia este lider, cu 3 puncte, golaveraj 3-1, Mexic ocupa locul secund tot cu 3 puncte dar cu un golaveraj de doar 1-0, in timp ce Camerun si Croatia au zero puncte.

Mexic – Camerun 1-0 (O. Peralta ’61)

Mexic: Ochoa – Aguilar, Rodriguez, Marquez, Moreno, Layun – Vazquez, Herrera (Salcido 90+2), Guardado (Fabian 69) – Dos Santos, Peralta (Hernandez 73)

Camerun: Itandje – Djeugoué (Nounkeu 46), Chedjou, Nkoulou, Assou-Ekotto – Song (Webo 79), Enoh, Mbia – Moukandjo, Eto’o, Choupo-Moting