Concordia Chiajna invinsa de Ceahlaul Piatra Neamt, scor 0-1(0-1), in Liga I

Formatia Concordia Chiajna a fost invinsa, luni, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (1-0), de echipa Ceahlaul Piatra Neamt, intr-un meci din etapa a XXIII-a a Ligii I.

Golul a fost marcat de Rodrigues, in minutul 17, cu o lovitura cu capul din cinci metri, dupa o centrare a lui Popadiuc.

Ceahlaul Piatra Neamt a jucat in inferioritate numerica din minutul 76, când a fost eliminat Gorea pentru un fault la Daniel Florea.

Concordia Chiajna: Matache – Stan, Maftei, Lovin, Alves, Bucurica (Musat ’81) – Boldrin, Madeira, Grigorie (Purece ’63) – Serediuc, Dina (Florea ’59). Antrenor: Marius Sumudica.

Ceahlaul Piatra Neamt: Calancea – Chirieletti (Gheorghiu ’80), Gorea, Wellyson, Kneif – Tabacariu, Achim, Stefanescu – Popadiuc (Chitosca ’70), Balint, Rodrigues (Rusu ’80). Antrenor: Ze Maria.

Cartonase galbene: Madeira ’27, Maftei ’51, Alves ’84 / Balint ’25, Chirieletti ’28, Kneif ’35.

Cartonap rosu: Gorea ’76.

Arbitri: Marius Avram (central) – Bogdan Gheorghe, Gabriel Sabin Stroe (asistenti) – Eduard Ionita (rezerva).

Observatori: Dan Victor Berbecaru, Mihai Stancu.