CONCORDIA CHIAJNA – STEAUA 1-4 / Victorie fara dubii a ros-albastrilor

FINAL DE MECI. Steaua a castigat fara drept de apel partida de la Chiajna.

Min. 90+2:  Concordia Chiajna inscrie golul de onoare prin Manolas.

Min. 89: Steaua rateaza un penalty. Nicusor Stanciu trage slab, iar Ramniceanu a respins fara dificultate.

Min. 85: Lukas Szukala iese de pe teren, acuzand o accidentare.

Min.80: Gol Steaua ! Piovacarri a intrat in careu dupa ce a preluat o minge in partea dreapta si a tras plasat, la coltul lung.

Min.75: Inca un galben pentru Steaua. Si italianul Piovacarri este avertizat dupa ce suteaza la poarta, desi arbitrul fluierase un offsaid.

Min. 71: Gardos vede si el cartonasul galben.

Min.67: Keseru este avertizat cu un cartonas galben pentru simulare.

Min.63: Adi Popa ii fura o minge lui Melinte, intra in careu, dar Leca respinge in corner.

Min.57: Stanciu centreaza din partea dreapta, dar Keseru nu ajunge la minge.

Min. 53: Pintilii vede cartonasul galben, dar mijlocasul nu se afla pe lista jucatorilor care ar putea rata derby-ul cu Dinamo in cazul unui avertisment.

Min. 52: Steaua face ultima schimbare. Iese Latovlevici, intra Pirvulescu

Min. 50: GOL Steaua ! Nicusor Stanciu inscrie din lovitura libera, de la 17 metri.

Min.46: Schimbari la Steaua. Ies Sinmartean si Chipciu, intra Keseru si Piovacarri

A inceput repriza a doua !

Min. 45: Fara nici un minut de prelungiri, arbitrul pune punct primei parti. PAUZA. Concordia – Steaua 0-2

Min. 42: Varela reia cu capul peste poarta.

Min. 38:  Chipciu primeste un balon cadou de la un adversar, la marginea careului de 16 metri, dar sutul sau se duce pe langa poarta.

Min. 34: Concordia reuseste in acest minut sa trimita primul sut spre poarta lui Tatarusanu.

Min.29: Steaua domina autoritar, jucatorii Concordiei nu reusesc decat rareori sa iasa din propria jumatate.

Min.21: Adi Popa si Sinmartean, cei doi marcatori ai Stelei de pana acum au stat la baza inca unei faze periculoase la poarta Concordiei. Sinmartean a driblat trei adversari, i-a pasat lui Adi Popa, insa acesta a ratat singur cu Ramniceanu.

Min. 17:  GOL Steaua ! Sinmartean inscrie golul doi pentru campioana Romaniei in urma unei lovituri de la 11 metri.

Min. 13: Adi Popa are sansa marcarii golului doi, dar lobul sau peste portarul advers cade pe plasa portii.

Min.11: Steaua continua sa domine acest start de meci.

Min.7:  GOL Steaua ! Alex Chipciu a marcat din pasa lui Prepelita, deschizand scorul la Chiajna.

Min.1: Steaua are primunl sut la poarta, prin Adi Popa.

A inceput partida !

UPDATE 19:20 – Un suporter a murit in tribune inainte de meciul Stelei ! Un suporter al Concordiei a incetat din viata la stadionul din Chiajna in urma unui stop cardio-respirator. Ambulanta a intervenit la timp, dar nu a putut sa il salveze, conform sport.ro

UPDATE 19:15 – Echipele de start: Steaua: Tatarusanu – Varela, Szukala, Gardos, Latovlevici – Pintilii, Prepelita – Ad. Popa, Stanciu, Sanmartean – Chipciu ;  Chiajna:  Ramniceanu – Dima, Leca,  Melinte,  Savin – Papasterianos, Pencea – Onduku, Purece, Cosereanu – Wellington

Steaua Bucuresti intalneste astazi, de la ora 19:30, Concordia Chiajna, in deplasare, avand ocazia, in cazul unei victorii, sa se distanteze la trei puncte in fruntea clasamentului Ligii I.

Steaua Bucuresti, campioana Romaniei, intalneste astazi, la Chiajna, cu incepere de la ora 19:30, pentru a doua oara in doar zece zile pe Concordia. Pe 14 februarie, in Ghencea, intr-o partida restanta din prima parte a campionatului, Steaua s-a impus fara emotii, 4-0, la finele unui meci care a nascut discutii cu privire la corectitudinea cu care s-a jucat.

Steaua are sansa sa profite de pasii gresiti a trei dintre urmaritoare, Pandurii, infranta de Otelul, Dinamo, care a pierdut cu Viitorul, si Petrolul, care a remizat la Brasov, si sa se distanteze din nou la trei puncte in fata Astrei Giurgiu.

Sursa foto: gsp.ro