CORONA BRASOV – STEAUA 1-1: Steaua nu reuseste sa invinga echipa de pe locul 17

Steaua Bucuresti nu a putut invinge astazi la Brasov pe Corona, formatie ce se afla pe locul 17 in clasamentul Ligii I, plecand cu un singur punct din aceasta deplasare.

Steaua a avut astazi, la Brasov, in compania penultimei clasate, Corona, ultima repetitie inaintea partidei decisive cu Basel, din Champions League. Ros-albastrii au continua sa testeze formula 3-4-3, la fel ca in ultimele partide jucate cu FC Brasov, 2-1, si 2-0 cu ACS Poli Timisoara.
Insa, de aceasta data, echipa pregatita de Laurentiu Reghecampf nu a reusit sa invinga, remizand la unu in cea de-a doua deplasare la rand la Brasov. Desi acum o saptamana invingea cu 2-1 pe FC Brasov, Steaua nu a putut trece de Corona Brasov, formatie mai slab cotata.

Gazdele au reusit sa deschida scorul in prima parte a jocului prin autogolul lui Szukala care in minutul 15 a reluat gresit, in proprie poarta, o centrare si l-a invins pe Tatarusanu. In partea secunda stelistii au alergat dupa egalare si au obtinut-o in minutul 70, cand Stanciu a transformat o lovitura de la 11 metri usor acordata de arbitrul partidei dupa un duel intre Burlacu si Chipciu.

Sursa foto: prosport.ro