HCM Baia Mare – Hypo Viena 24-23 (8-12) / Victorie fabuloasa a jucatoarelor de la Baia Mare

HCM Baia Mare a reusit o prima victorie in grupele Ligii Campionilor dupa ce a castigat inultimul minut al unui meci fabulos disputat  in compania austriecelor de la Hypo Viena.

HCM Baia Mare a inceput ezitant si acest lucru s-a reflectat pe tabela de marcaj, baimarencele fiind conduse permanent in prima repriza a partidei cu galonata trupa austriaca. Astfel, Hypo Viena a intrat la cabine cu un avantaj considerabil, 12-8.

La revenirea de la vestiare, fetele antrenate de tehnicianul  Costica Buceschi au fost mult mai determinate si mai conectate la ceea ce se intampla pe parchetul salii din Baia Mare.  Astfel, baimarencele au reusit egalarea, apoi au obtinut victoria in ultimele secunde ale unei partide fabuloase.

O partida nemaipomenita reusita de reprezentanta noastra in grupele Ligii Campionilor care a reusit sa treaca peste cele doua esecuri consecutive cu Thuringer si Gyor si sa o invinga pe mult mai bine cotata Hypo Viena.

Sursa foto: prosport.ro