CSA Steaua a promovat în Liga 2. Roș-albaștrii au câștigat clar barajul cu CS Afumați

CSA Steaua a promovat, duminică, în Liga a 2a după ce roș-albaștrii s-au impus și în partida retur, scor 2-1 (la general 4-1), a barajului disputat în compania formației CS Afumați.

În această partidă au evoluat:

CS Afumați: Irimiea – Vasile Ștefan, Robicek, Popa, Alexandru – Geană, Stîngă – Avram, Tudorache, Alexe – Dedu
Rezerve: Obretin – M. Dumitrașcu, R. Zamfir, R. Buduroi, M. Ghiță, Oc. Nedelcu, D. Dumitrașcu, E. Prodan
Antrenor: Vasile Neagu

CSA Steaua: Bălbărău – Călințaru, Walace, Beța, Adi Ilie – V. Bărbulescu, M. Mihăescu, Pacionel, Zaharia – Huiban, Nsiah
Rezerve: Ș. Mușat, Sg. Bactar, R. Neacșu, Ov. Morariu, A. Vlad, R. Enceanu, Chipirliu, Răsdan, Băjenariu
Antrenor: Daniel Oprița

Golurile învingătorilor au fost marcate de Călințaru (2) și Pacionel (90-penalty), iar onoarea gazdelor a fost salvată de Adrian Popa în prelungirile primei reprize. În manșa tur a barajului, CSA Steaua a câștigat cu scorul de 2-0.

La 4 ani distanță de la reactivarea secției de fotbal, CSA Steaua a promovat în Liga 2. Câștigătoarele celorlalte meciuri de baraj pentru Liga 2: Viitorul Șelimbăr, Corona Brașov, Dacia Unirea Brăila și Unirea Dej.

Sursa foto: gsp.ro