CSMS Iasi s-a calificat in sferturile CUPEI ROMANIEI dupa ce a invins-o pe Concordia Chiajna

CSMS Iasi s-a calificat in sferturile de finala ale Cupei Romaniei la fotbal, marti seara, dupa ce a invins-o in deplasare pe Concordia Chiajna, cu scorul de 2-1 (0-1), intr-un meci din optimi.

Concordia a deschis scorul prin Florin Rasdan (27), dar iesenii au reusit sa intoarca rezultatul dupa pauza, gratie golurilor inscrise de Narcis Badic (50) si Cosmin Frasinescu (70).

Vineri, ilfovenii invinsesera pe CSMS Iasi cu 1-0, chiar in Copou, in etapa a 15-a a Ligii I. Iesenii s-au impus si in tur la Chiajna, cu 1-0.

CS Concordia Chiajna — CSMS Iasi 1-2 (1-0), stadion Concordia — Chiajna
Au marcat: Florin Rasdan (27), respectiv Narcis Badic (50), Cosmin Frasinescu (70).
Arbitru: Catalin Popa (Pitesti); arbitri asistenti: Vlad Barleanu (Bucuresti), Adrian Popescu (Craiova); arbitru de rezerva: Horia Gabriel Mladinovici (Bucuresti)

Observatori: Dan Victor Berbecaru (Ramnicu Valcea) — CCA, Octavian Goga (Brasov) — FRF

Sursa foto: fanatik