CUPA LIGII: DINAMO si PANDURII, ultimele echipe calificate in sferturi

CUPA LIGII a programat luni seara ultimele doua partide din faza optimilor, DINAMO si PANDURII fiind ultimele formatii calificate in sferturile de finala.

DINAMO s-a calificat in sferturile CUPEI LIGII dupa ce a trecut, 3-1, de Concordia Chiajna, intr-o partida disputata pe noul gazon sintetic al stadionului de langa Bucuresti. CONCORDIA a deschis scorul prin Olberdam, in minutul 11, dupa ce Marc a scapat mingea printer maine in poarta. In minutul 28, Bilinski a egalat cu o reluare din fata portii, dupa o centrare din partea drepta pentru ca pana la pauza tabela sa nu se mai modifice.

In partea secunda, Dinamo a mai punctat de doua ori, prin Lazar, la cinci minute de la reluare, si Boubacar, in minutul 78, din penalti.

In celalalt meci al zilei din CUPA LIGII, PANDURII a invins, dupa prelungiri, cu 1-0, pe GAZ METAN MEDIAS, gratie golului inscris de Paraskevas in cel de-al treilea minut al primei reprize suplimentare.

Concordia Chiajna – DINAMO 1-3 (Olberdam ’11 / Bilinski ’28, Lazar ’50, Boubacar ’78)

Gaz Metan Medias – PANDURII 0-1 (Paraskevas ’93) (dupa prelungiri)