CUPA LIGII: UNIVERSITATEA CLUJ-PETROLUL PLOIESTI 1-0 (1-0) / Sepcile Rosii au trecut de Lupii Galbeni

UNIVERSITATEA CLUJ s-a calificat in sferturile de finala ale CUPEI LIGII-Adeplast, dupa ce a invins, duminica, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (1-0), echipa PETROLUL PLOIESTI, intr-un meci contand pentru optimile competitiei.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Kovacs, in minutul 31. Din minutul 53, Petrolul a evoluat cu un jucator mai putin, dupa ce Nkoyi a fost eliminat pentru cumul de cartonase.

UNIVERSITATEA CLUJ – PETROLUL PLOIESTI 1-0 (1-0)
MARCATOR: KOVACS (31)

UNIVERSITATEA CLUJ: Veselovsky – Jovanovic (Ciupe ’83), Neag, Emil Ninu, Musat (Tarnacop ’80)- Bucsa, Raul Costin – Boutadjine, Lorant Kovacs (Stojanovici ’70), Viveiros – Lemnaru. Antrenor: Mihai Teja.
PETROLUL PLOIESTI: Cobrea – Beta (Astafei ’77), Ferreira (De Lucas ’60), Satli, Fanchone – Priso, Marinescu, Hoban, Nepomucenco – Morar (Mutu ’60), Nkoyi. Antrenor: Razvan Lucescu.

CARTONASE GALBENE: Kovacs ’47, Bucsa ’90+2 / Nkoyi ’39, ’53, Fanchone ’67
CARTONAS ROSU: Nkoyi ’53
ARBITRI: Lucian Rusandu – Ciprian Dansa, Stelian Slabu – Florin Marcu
STADION: CLUJ ARENA.

La meci au fost prezenti aproximativ 3.000 de spectatori.