CUPA ROMANIEI: Pandurii Targu Jiu a invins Otelul Galati, scor 3-2, si s-a calificat in sferturi

Formatia Pandurii Targu Jiu s-a calificat in sferturile de finala ale Cupei Romaniei-Timisoreana, dupa ce a invins, joi, in deplasare, cu scorul de 3-2 dupa prelungiri, echipa Otelul Galati, in optimile competitiei.

Golurile gazdelor au fost marcate de I. Popa ’11 si Cristea ’41. Pentru oaspeti au inscris Predescu ’12, Erico ’88 si Elton ’93.

Otelul Galati: Hotoboc – Murgoci, Leca, Miselaricu, Popescu – Karlik, tavares – Gradinaru (Brigido ’57), Fl. Cernat, I. Popa (Cucu ’80) – C. Cristea (Jula ’67). Antrenor: Tibor Selymes.

Pandurii Targu Jiu: Gliwa – Ungurusan, Erico, Elton, Momcilovici – Anton, Nistor, Predescu – Buleica (Iorga ’69), Radut (Shamsin ’64), Nicoara (Shalaj ’58). Antrenor: Petre Grigoras.

Cartonase galbene: Gradinaru ’47, Miselaricu ‘116 / Nistor ‘119

Arbitri: Marian Barbu – Marius Marica, Marius Badea – Robert Dumitru

Observatori: Cornel Sorescu, Sorin Cojocaru

La meci au asistat aproximativ 1.500 de spectatori.