CUPA ROMANIEI. U CLUJ – STEAUA, SCOR 0-1 si “Ros-albastri” se califica in optimi

STEAUA BUCURESTI a invins in deplasare, in saisprezecimile CUPEI ROMANIEI, pe UNIVERSITATEA CLUJ, scor 1-0.

Singurul gol al partidei a fost inscris de AYMEN TAHAR, dupa o pasa a lui ADI POPA, in minutul 79.

UNIVERSITATEA CLUJ, care are nu mai putin de 16 studenti in echipa, a dat o replica mai multa decat placuta campioanei Romaniei, fiind in mai multe randuri aproape de deschiderea scorului, in special in prima repriza.

In optimile CUPEI ROMANIEI s-au mai calificat DINAMO BUCURESTI, CONCORDIA CHIAJNA, SC BACAU (LIGA a II a), ASTRA, FC BOTOSANI, FC BRASOV, FCM BAIA MARE (Liga a II a), PETROLUL, VIITORUL, CSMS IASI, ACS POLI, CFR CLUJ, ASA TARGU MURES, PANDURII si VIITORUL 2 (Liga a III a).