Dinamo Bucuresti s-a facut de ras in amicalul cu CSM Ramnicu Valcea

Dinamo Bucuresti se afla in aceste zile intr-un stagiu de pregatire montan, astazi elevii tehnicianului Gheorghe Multescu disputand un amical cu modesta CSM Ramnicu Valcea in care „cainii rosii” s-au facut de ras.

Dinamo Bucuresti a jucat un amical in compania gruparii CSM Ramnicu Valcea, alb-rosii fiind invinsi cu scorul de 3-2, dupa ce la pauza acestia conduceau cu 2-0. Fotbalistii valceni s-au ambitionat si, in ultimele 45 de minute, au facut ce au vrut cu echipa din Capitala, inscriind de trei ori si impunandu-se nesperat.

La Dinamo a jucat si proaspat revenitul atacant George Tucudean, insa carentele fizice si-au spus cuvantul in privinta fotbalistului imprumutat de la Standard Liege.  Pentru „cainii rosii” au marcat, in prima repriza, mijlocasii defensivi Boubacar si Elton, in timp ce gazdele de la Ramnicu Valcea au facut sah-mat apararea inexistenta a celor de la „New Dinamo” in numai trei minute, 73, 75 si 76 reusind sa intoarca rezultatul de pe tabela.

Iata si primul unsprezece cu care antrenorul Gigi Multescu a inceput partida test de la Valcea: Balgradean – Luchin, Durimel, D. Grigore, Grecu – Boubacar, Elton – C. Matei, Curtean, Lazar – Tucudean. Rezerve: Lungu – Rus, Asanovic, Thicot, Rotariu, Danciulescu, Maretic.

Sursa foto: prosport.ro